Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa narkotykowa rozbita

Data publikacji 04.02.2010

Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego mazowieckiej komendy od września 2009 roku rozpracowują grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. W ostatnich dniach w ręce policjantów wpadło osiem osób, członków tej grupy. W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Radomiu dotychczas zatrzymano 34 osoby.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego mazowieckiej komendy od kilku miesięcy prowadzą czynności zmierzające do rozbicia grupy przestępczej trudniącej się handlem narkotykami na terenie powiatu kozienickiego. Praca kryminalnych doprowadziła do zatrzymania w ostatnich dniach ośmiu osób. Członkowie tej grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu dużych ilości narkotyków, głównie amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. Zatrzymanym zarzuca się posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Prokurator wobec wszystkich podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci: dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu lub zakazem jego wydania.

Pierwsze zatrzymania w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Radomiu, miały miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to w ręce kryminalnych wpadło 6 osób, w tym główny dostawca narkotyków, mieszkaniec Warszawy. Policjanci zabezpieczyli wtedy ponad 750 gram amfetaminy i blisko 50 gram marihuany. Dotychczas w sprawie zatrzymano 34 osoby, z których 7 tymczasowo aresztowano, pozostałe osoby objęte zostały policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie w postaci pieniędzy i samochodów. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci planują dalsze zatrzymania.

( Źródło: KWP Radom )
 

Film Grupa narkotykowa rozbita

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Grupa narkotykowa rozbita (format flv - rozmiar 2.37 MB)

Powrót na górę strony