Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli matce uratować dziecko

Data publikacji 04.02.2010

Pod numer alarmowy zadzwoniła zrozpaczona kobieta, która obawiała się o życie swojego rocznego dziecka. Przez ponad 20 minut, telefonicznie policjanci udzielali jej porad, w jaki sposób może pomóc dziecku. Uspokajali ją i wspierali do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Dziecko przewieziono do szpitala, dzisiaj odwiedził je jeden z policjantów pomagających matce.

Wczoraj wieczorem, przed godziną 22:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze odebrał telefon alarmowy. Zdenerwowana kobieta informowała, że potrzebuje pomocy, bo jej dziecko nie oddycha. Dyżurny natychmiast powiadomił pogotowie ratunkowe. Pozostali funkcjonariusze, rozmawiali z kobietą, próbując ją uspokoić i ustalić, co się wydarzyło. Jeden z policjantów, przez cały czas do przyjazdu pogotowia, przez telefon rozmawia ze zdenerwowaną kobietą, spokojnie tłumacząc jej, w jaki sposób może pomóc swojemu dziecku. Kobieta wykonywała polecenia funkcjonariusza, m.in. ułożyła dziecko w pozycji bocznej i na bieżąco informowała policjanta o stanie swojego dziecka.

W międzyczasie na pomoc matce przyszedł sąsiad, który usłyszał hałas i zamieszanie w mieszkaniu kobiety. Wziął od niej telefon, tak aby swobodnie mogła zająć się dzieckiem, i przekazywał jej instrukcje policjanta. Pomoc zakończyła się dopiero po przyjeździe karetki pogotowia, która zabrała dziecko do szpitala.

Policjant, który udzielał porad odwiedził dzisiaj pacjenta, który czuje się już lepiej.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony