Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali magazyn narkotyków

Data publikacji 05.02.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego udaremnili wprowadzenie do obrotu kilkunastu kilogramów narkotyków. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy z posiadanej marihuany, amfetaminy i haszyszu, mogli wytworzyć kilkadziesiąt tysięcy działek dilerskich. Obaj mogą spędzić teraz w więzieniu nawet 10 lat.

Policjanci CBŚ zabezpieczyli narkotyki w jednym z mieszkań w Krakowie. W zorganizowanym tam magazynie znajdowało się 14 kilogramów marihuany, prawie 500 gramów amfetaminy i 293 gramy haszyszu.

W czasie policyjnej akcji zatrzymano dwóch mężczyzn. Stróże prawa przeszukali samochód należący do jednego z nich i odnaleźli kolejne 2 kilogramy marihuany. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na ponad 600.000 złotych.

Śledczy przypuszczają, że kilkadziesiąt tysięcy działek dilerskich, jakie można wytworzyć z takiej ilości narkotyków, mogło trafić w dalszej dystrybucji do studentów i młodzieży szkolnej.

Sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące. Zatrzymani odpowiedzą za handel znacznymi ilościami narkotyków, za co może im grozić 10 lat więzienia. Oprócz kary pozbawienia wolności handlarzom grożą wysokie grzywny i przepadek mienia.

( Źródło: KWP Katowice )
 

Powrót na górę strony