Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów zatrzymani – auta odzyskane

Data publikacji 05.02.2010

Stołeczni policjanci zatrzymali 4 osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej, które trudniły się kradzieżami samochodów. Policjanci odzyskali w sumie 5 skradzionych pojazdów oraz wiele części z innych aut. Zabezpieczono także dokumentację legalizującą skradzione samochody jak również specjalne urządzenia do kradzieży aut. Zatrzymano głównego organizatora oraz jego wspólników.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów z terenu Warszawy. Funkcjonariusze mieli informacje o grupie, która trudniła się kradzieżami aut. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że głównym organizatorem jest 34-letni Bernard B. ps. Barszcz. Wytypowano miejsca, gdzie mogą być przechowywane. W sumie ustalono trzy adresy posesji, do których weszli policjanci. Wcześniej miejsca te były uważnie obserwowane przez stróżów prawa.

W momencie wejścia na posesję, policjanci zaskoczyli mężczyzn podczas „pracy”, kiedy przerabiali akurat skradzione samochody. W ręce policjantów wpadło czterech mężczyzn, wszyscy są mieszkańcami Warszawy lub okolic.

W sumie najścia na adresy policjanci odzyskali skradzionego w wyniku rozboju w Łodzi nowego vw passata, skradzionego w Łomiankach peugota 307, forda mondeo, fiata ducata i toyotę aurius. Ponadto zabezpieczono wiele części z innych skradzionych samochodów, m.in. passatów i toyot. Odzyskano również tablice rejestracyjne, silniki, zegary, części karoserii wraz z całymi polami numerowymi, kompletne zestawy do kradzieży samochodów oraz dokumentację przygotowaną do legalizacji skradzionych pojazdów.

Grupa ta ukrywała skradzione samochody w okolicach Warszawy. Szef grupy miał się 1 lutego zgłosić do zakładu karnego celem odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa związane z kradzieżami samochodów.

Dzisiaj wszyscy zatrzymani będą przesłuchiwani w prokuraturze. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony