Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces poznańskich policjantów z „samochodówki”

Data publikacji 05.02.2010

Policjanci z Poznania i Gorzowa Wlkp. zatrzymali złodziei motocykli żużlowych o wartości 250 tys. zł. Do kradzieży doszło w ubiegłym roku, wówczas, tuż przed zawodami, motocykle utracili zagraniczni sportowcy. Sprawcy poza kradzieżą motocykli mają także na sumieniu kilkanaście innych przestępstw samochodowych. Odzyskano trzy sportowe maszyny, zabezpieczono sześć pojazdów - w tym cztery kradzione, postawiono zarzuty dotyczące kilkunastu przestępstw. Wobec trzech osób zastosowany został dozór policyjny.

Policjanci z Wydziału Samochodowego KMP w Poznaniu wraz z kolegami z komisariatu Poznań Grunwald prowadzili sprawę kradzieży samochodu Iveco. Pojazd pomocy drogowej skradziony został w połowie grudnia ze stacji paliw w Poznaniu. Funkcjonariusze, współpracując z byłym właścicielem pojazdu, natrafili w tym tygodniu na istotny trop, który doprowadził ich do Gorzowa Wielkopolskiego.

Na początku tygodnia, policjanci z Poznania przy wsparciu wydziału kryminalnego z Gorzowa Wlkp., przeprowadzili akcję. W rejonie gorzowskiego Zawarcia doszło do zatrzymania kilku osób. Odnaleziono także skradzioną samochód pomocy drogowej o wartości około 40 tysięcy złotych, która miała przemalowaną kabinę pojazdu. Policjanci znaleźli także fiata ducato skradzionego pod koniec stycznia z terenu Kościana. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych osób, policjanci odnaleźli także odzież o wartości 30 tysięcy złotych.

Podczas dalszych czynności prowadzonych w Poznaniu funkcjonariusze ustalili, że trzech zatrzymanych mężczyzn zamieszanych było w kilkanaście kradzieży pojazdów. Poza tym ustalono, że grupa miała na swoim koncie także spektakularną kradzież pięciu motocykli żużlowych, które w połowie ubiegłego roku, skradzione zostały w Grudziądzu. Sprzęt o wartości około 250 tysięcy złotych utracili wtedy zagraniczni sportowcy, tuż przed zawodami. Dzięki zaangażowaniu kryminalnych odzyskano w tym tygodniu trzy sportowe maszyny. Obecnie trwają poszukiwania silników od motocykli i dwóch kolejnych motorów.

Trzem zatrzymanym mężczyznom postawiono kilkanaście zarzutów dotyczących m. in. kradzieży z włamaniem i paserstwa. Wszyscy sprawcy są mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego. Policjanci odzyskali trzy motocykle skradzione w Grudziądzu i zabezpieczyli 6 pojazdów. Podczas przeszukania zabezpieczono także wiele innych materiałów, które będą poddawane analizom i sprawdzeniom.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych osób, prokuratura zastosowała dozór policyjny.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony