Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za wystawianie legitymacji

Data publikacji 05.01.2007

Policjanci zatrzymali 45-letnią Iwonę M., pracownicę dziekanatu jednej z wyższych uczelni. Kobieta wydawała i przedłużała ważność legitymacji studenckich osobom, które nigdy nie były słuchaczami wyższej uczelni. Za swe usługi brała łapówki w wysokości 100 zł. Teraz grozi jej kara ośmioletniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z Prokuraturą Rejonową Olsztyn Południe prowadzą śledztwo w sprawie wydawania nielegalnych legitymacji studenckich. Jak wynika z ustaleń śledczych, 45-letnia pracownica dziekanatu wydała legitymacje studenckie m.in. małżeństwu, które nie studiowało na tej uczelni.
 
Iwona M. została przesłuchana. 45-latce funkcjonariusze przedstawili cztery zarzuty – poświadczenie nieprawdy w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej nie mniejszej niż 100 złotych oraz trzykrotne przedłużanie ważności legitymacji prawdopodobnie także za łapówki.
 
Podejrzana przyznała się do wszystkiego. Policjanci będą wnioskować do prokuratury o zastosowanie wobec Iwony M. poręczenia majątkowego. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Policjanci nie wykluczają, że zarzuty zostaną przedstawione także innym osobom. 
Powrót na górę strony