Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy wpadli z marihuaną

Data publikacji 05.02.2010

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 4 mieszkańców gminy Ożarów, u których znaleźli kilkadziesiąt porcji marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opatowscy kryminalni z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej obserwowali dwóch młodych mieszkańców gminy Ożarów, którzy, jak przypuszczali, od pewnego czasu rozprowadzali narkotyki na terenie powiatu opatowskiego. We wtorek policjanci zatrzymali do wylegitymowania trzech młodych mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat. Zatrzymani zachowywali się nerwowo i jak najszybciej chcieli odejść, policjanci nabrali podejrzeń i przeszukali młodzieńców. U jednego z 18-latków znaleźli szklaną lufkę z nadpalonym suszem roślinnym i torebkę foliową z zielem.

Dalsza praca kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 24-letniego mieszkańca Ożarowa, u którego w kieszeni spodni znaleziono folię z suszem i ukryte kolejne 29 torebek z marihuaną. Obaj zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Prokurator zastosował w czwartek wobec mężczyzn poręczenie majątkowe i dozór.

Dalsze działania kryminalnych doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Tarłów w wieku 20 i 22 lata, których podejrzewali nie tylko o posiadanie, ale także o obrót środkami odurzającymi. Podczas przeszukania u 20-latka zabezpieczono ponad 40 torebek foliowych, zaś u 22 latka pieniądze w banknotach o małych nominałach, telefony komórkowe i komputer prawdopodobnie z nieoryginalnym oprogramowaniem. Dzisiaj po złożeniu wyjaśnień, mężczyźni usłyszeli zarzut udzielania środków odurzających innym osobom. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Kiecach)
 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony