Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy magazynier usłyszał zarzuty

Data publikacji 05.01.2007

Katowiccy policjanci zakończyli śledztwo przeciwko pracownikowi magazynu poczty, który skradł prawie 100 paczek, adresując je na swych krewnych.

Informacja o nieuczciwym pracowniku trafiła do Sekcji do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Katowicach od pracowników kontroli miejscowej poczty, którzy trafili na nieprawidłowości. Policjanci zatrzymali 37-letniego magazyniera, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Prowadzący śledztwo funkcjonariusze zebrali dowody potwierdzające kradzież 97 paczek na szkodę osób z całego kraju.
 
Podejrzany, korzystając z możliwości nieskrępowanego dostępu do przesyłek, wybierał te, które wyglądały na wartościowe, po czym opatrywał je naklejkami z adresami członków swojej rodziny. Paczki trafiały w ten sposób do nowych adresatów, a ich zawartość była dzielona "w rodzinie". W ten sposób podejrzani wzbogacili się m.in. o markowe ubrania, bieliznę, ręczniki, kosmetyki, płyty CD, telefony komórkowe i sprzęt gospodarstwa domowego.
 
Jak ustalili policjanci magazynier działał tak od 1998 r. do chwili zatrzymania. Zarzuty kradzieży, oprócz głównego podejrzanego, usłyszeli także jego rodzice, rodzeństwo i szwagrowie - łącznie 9 osób. W mieszkaniach podejrzanych policjanci trafili na część skradzionej zawartości przesyłek. Sprawa trafiła już do sądu, a oskarżonym grozi do 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony