Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał klientów poczty - zgłosił, że go napadli

Data publikacji 08.02.2010

Nawet do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów, który jest podejrzany o przywłaszczanie pieniędzy z przekazów pocztowych. Mężczyzna złożył także fałszywe zawiadomienie o napadzie, podczas którego rzekomo skradziono mu pieniądze. Policjanci udowodnili mu kradzież ponad 20 tys. złotych. Zdobyte w ten sposób pieniądze wydawał m.in. grę na automatach.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Psim Polu zatrzymali mężczyznę - byłego listonosza, podejrzanego o przywłaszczanie pieniędzy z przekazów pocztowych. Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z klientów zadzwonił do urzędu pocztowego z informacją, że nie otrzymał świadczenia emerytalnego. Kierownictwo urzędu powiadomiło Policję.

Funkcjonariusze, prowadząc czynności w tej sprawie, ustalili, że podejrzany zabierał początkowo kwoty od 150 do 400 złotych. Później potrafił przywłaszczać już nawet całe emerytury. Na pokwitowaniach, które trafiały do urzędu pocztowego, fałszował podpisy klientów. Zdobyte w ten sposób pieniądze wydawał m.in. na automatach do gier hazardowych.

W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że proceder trwał przez kilka miesięcy. Początkowo mężczyzna, po kilku dniach oddawał pieniądze klientom, którzy kwitowali je na czystych blankietach. Z biegiem czasu dług jednak zaczął go przerastać. Wtedy mężczyzna wpadł na pomysł, że upozoruje napad na siebie. Podczas pracy dokonał samookaleczenia i powiadomił o napadzie.

Teraz 34-letni mężczyzna odpowie za przywłaszczenie pieniędzy, podrabiania podpisów klientów poczty oraz powiadomienie o przestępstwie, którego nie było. Policjanci, wyjaśniając okoliczności związane z tym procederem, udowodnili mu na chwilę obecną kradzież ponad 20 tys. złotych.

Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony