Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będą podwyżki, nie będzie zmian w emeryturach

Data publikacji 05.01.2007

Ani KGP ani MSWiA nie prowadzą żadnych prac, które miałyby zmienić obecnie obowiązującą ustawę o zabezpieczeniu emerytalnym funkcjonariuszy, ustawa o modernizacji Policji nie jest zagrożona, a przewidziane w latach 2007-2009 podwyżki uposażenia policjantów będą realizowane - poinformował wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn.

fot. A.Mitura, Policja 997
Szef resortu spraw wewnętrznych zdementował tym samym wszystkie pogłoski i spekulacje na ten temat. Podkreślił on, że budżet służb mundurowych na rok 2007 jest większy o 12% od budżetu ubiegłorocznego. To połączeniu z ustawą o modernizacji Policji pozwala twierdzić, że rozpoczęty rok będzie dla Policji bardzo dobry.

Komendant główny Policji, obecny na konferencji przypomniał, że w ciągu najbliższych trzech lat – zgodnie z ustawą o modernizacji Policji – pensja funkcjonariusza wzrośnie średnio o 750 złotych. Nigdy wcześniej w Policji nie doszło do tak znaczącego wzrostu uposażenia policjantów.

- Ustawa o modernizacji to oczywiście nie tylko pensje, to także inwestycje w policyjną infrastrukturę oraz środki łączności, transport i informatykę. Do końca 2009 roku Policja zakupi 8 tys. nowoczesnych radiowozów, warto dodać, że w 2006 roku udało się kupić 500 aut na potrzeby Policji – powiedział komendant główny Policji.
 
Powrót na górę strony