Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami w policyjną zasadzkę

Data publikacji 09.02.2010

Policjanci z Piaseczna zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę, obywateli Czech wietnamskiego pochodzenia. Na tylnej kanapie jednego z samochodów, którymi przyjechali cudzoziemcy, odnaleziono trzy duże foliowe opakowania z marihuaną. Zabezpieczono około 5 kg narkotyków o wartości ponad 100 tys. złotych. Zatrzymaną czwórkę osadzono w policyjnym areszcie - grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego piaseczyńskiej komendy powiatowej otrzymali informację, że najprawdopodobniej około 18.00 ma dojść do transakcji narkotykowej w Wólce Kosowskiej. Natychmiast przygotowano zasadzkę w pobliżu baru i czekano na rozwój wydarzeń.

Gdy zbliżała się wyznaczona godzina, na parking podjechały dwa auta, najpierw vw jetta, a tuż za nim, na czeskich numerach rejestracyjnych, vw golf. Wszystko wskazywało na to, iż to właśnie w drugim aucie są narkotyki. Policjanci wkroczyli do akcji.

W tym czasie z samochodu wysiadł młody mężczyzna i próbował odebrać broń policjantowi. Ten zmuszony był oddać strzał ostrzegawczy. Napastnik przestraszył się i uciekł w stronę Al. Krakowskiej. Kryminalni zatrzymali pozostałą czwórkę, 33-letniego kierowcę i 32-letniego pasażera golfa oraz 27-letniego kierowcę i 20-letnią pasażerkę jetty, obywateli Czech wietnamskiego pochodzenia.

Podczas kontroli samochodów, którymi poruszali się zatrzymani, na tylnej kanapie golfa policjanci znaleźli trzy duże foliowe opakowania z suszem roślinnym. Po sprawdzeniu okazało się, że była to marihuana. Zabezpieczono 5 kg narkotyków o wartości ponad 100 tys. złotych. Całą czwórkę przewieziono do policyjnego aresztu. Dziś zostaną przesłuchani. Zapadnie też decyzja co do stawianych im zarzutów. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

Film Wpadli z narkotykami w policyjną zasadzkę


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadli z narkotykami w policyjną zasadzkę (format flv - rozmiar 5.67 MB)

Powrót na górę strony