Makabryczne odkrycie w Zabrzu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Makabryczne odkrycie w Zabrzu

Data publikacji 09.02.2010

Zwłoki dwóch osób odkryli policjanci w jednym z mieszkań w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce. W mieszkaniu ujawniono zwłoki zmarłego właściciela mieszkania oraz zmasakrowane ciało kobiety. Ofiara miała liczne obrażenia. Śledczy przypuszczają, że w mieszkaniu doszło do zbrodni, a następnie sprawca próbował rozkawałkować ciało ofiary, aby się go pozbyć.

Niepokojące sygnały dotyczące samotnie mieszkającego 74-latka dotarły do zabrzańskich policjantów w miniony piątek – 5 lutego. Brak kontaktu z sąsiadem zaniepokoił jedną z lokatorek. Policjanci, którzy dostali się do pomieszczenia, ujawnili ciało właściciela lokalu oraz zmasakrowane ciało kobiety.

Prowadzący śledztwo zabrzańscy prokuratorzy i policjanci dążą do ustalenia tożsamości kobiety. Przeprowadzona sekcja zwłok denatki wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci były obrażenia głowy powstałe w wyniku uderzenia zadanego tępym narzędziem. Śledczy przypuszczają, że właściciel mieszkania po zamordowaniu kobiety usiłował pozbyć się ciała. Z pomocą kuchennego noża próbował rozkawałkować zwłoki. Nie jest wykluczone, że przerażający widok mógł wywołać u sprawcy zawał serca, a w następstwie - zgon.

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony
Polska Policja