Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili marihuanę i amfetaminę

Data publikacji 09.02.2010

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z Wrocławia. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli około 850 porcji marihuany i amfetaminy. Policjanci podejrzewają go także o udzielenie innym osobom nie mniej niż 500 porcji marihuany. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, zwalczający przestępczość narkotykową, zatrzymali mężczyznę, mieszkańca Wrocławia, podejrzewanego o posiadanie i udzielanie środków odurzających. Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie wrocławskiej dzielnicy Śródmieście.

Wieczorem funkcjonariusze weszli do mieszkania, co do którego mieli podejrzenie, że są tam narkotyki. Na miejscu zastali 24-letniego mężczyznę. Podejrzenia okazały się słuszne. W jednym z pokoi policjanci znaleźli schowane w segmencie środki odurzające – marihuanę i amfetaminę. Łącznie zabezpieczono około 850 porcji narkotyków.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zajmujący się tą sprawą podejrzewają również, że zatrzymany udzielił innym osobom nie mniej niż 500 porcji marihuany. 24-latek, na wniosek prokuratury, został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat, a w przypadku, gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zagrożone jest natomiast karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe - Wrocław

Powrót na górę strony
Polska Policja