Zabezpieczono pirackie płyty - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono pirackie płyty

Data publikacji 09.02.2010

Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania 59-latka znaleźli ponad 2,3 tys. nielegalnie zwielokrotnionych płyt CD i DVD. Mężczyźnie za naruszenie praw autorskich i kradzież programów komputerowych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w trakcie realizacji sprawy ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę, który nielegalnie kopiował filmy oraz programy komputerowe. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ponad 2,3 tys. sztuk płyt CD oraz DVD. Na płytach znajdowały się nielegalnie skopiowane programy komputerowe oraz różnego rodzaju filmy. Policjanci zabezpieczyli pirackie płyty oraz sprzęt, na którym mężczyzna dokonywał przestępczego procederu. Zatrzymany podał, że nielegalnie skopiowane płyty sprzedawał na terenie miasta, czyniąc sobie z tego stałe źródło utrzymania.

Obecnie policjanci ustalają wartość strat związanych z naruszeniem praw autorskich oraz kradzieżą programów komputerowych. Mężczyźnie za te czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony
Polska Policja