Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalne papierosy

Data publikacji 09.02.2010

Policjanci z Olsztyna zabezpieczyli około 60 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalne wyroby tytoniowe były ukryte w puszkach po herbacie w naczepie jednego z tirów. Pojazd zatrzymano do kontroli na krajowej „16” w Iławie. 39-letni kierowca oprócz nielegalnych papierosów miał dokumenty przewozowe na nieistniejące firmy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczona kontrabanda miała trafić do Anglii. Za posiadanie znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie, kontrolując wspólnie z funkcjonariuszami z „drogówki” szlaki przemytnicze, około godziny 16.00 na krajowej „16” w Iławie zatrzymali do kontroli kierowcę tira. 39-latek nie miał winiety, a dokumenty przewozowe, które okazał do kontroli, były wystawione na nieistniejące firmy.

Policjanci postanowili sprawdzić naczepę. W środku znajdowało się 8 palet opakowań po herbacie. Z pomocą psa tropiącego wyroby tytoniowe sprawdzono zawartość blaszanych puszek. Jak się okazało, zamiast herbaty były tam papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zabezpieczyli około 60 tysięcy paczek nielegalnych papierosów. Z ustaleń kryminalnych wynika, że miały one trafić do Anglii. Zabezpieczona kontrabanda trafiła na teren Oddziału Urzędu Celnego w Iławie.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie od wczoraj prowadzą oględziny oraz liczą nielegalne wyroby tytoniowe. 39-letni kierowca został zatrzymany. Romanowi K. za posiadanie znacznych ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Olsztynie)
 

Film Zabezpieczono nielegalne papierosy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczono nielegalne papierosy (format flv - rozmiar 2.87 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja