Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawcę napadu

Data publikacji 10.02.2010

Młody mężczyzna wtargnął do totalizatora sportowego. Pałką teleskopową zastraszył pracownika, zabrał niewielką kwotę pieniędzy i wybiegł. Dzięki pomocy świadków zdarzenia policjanci z Ochoty zatrzymali 22-letniego Macieja K. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Do totalizatora sportowego przy ulicy Grójeckiej wszedł młody mężczyzna. Pałką teleskopową zastraszył pracownika i zażądał wydania pieniędzy. Między napastnikiem a napadniętym doszło do szarpaniny. Po kilku minutach  sprawcy udało się wyrwać i wybiec z pieniędzmi na zewnątrz. Pokrzywdzony biegł za mężczyzną, jednocześnie prosząc przygodnie spotkanych przechodniów o pomoc. Dzięki ich postawie udało się ująć napastnika. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z Ochoty błyskawicznie przyjechali na miejsce. 22-letni Maciej K. został zatrzymany.

Mężczyznę przewieziono do komendy przy ulicy Opaczewskiej. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut rozboju. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony