CBŚ odzyskało 11 ton osocza - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ odzyskało 11 ton osocza

Data publikacji 10.02.2010

11 ton osocza krwi ludzkiej wartości 1 mln euro odzyskali i zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego. Transport materiału biologicznego skradziony został w Niemczech w drodze z USA do Austrii.

Z informacji, jakie posiadali policjanci CBŚ wynikało, że skradziony transport może przejeżdżać przez teren Polski. Transport został namierzony w Świecku. Natychmiast znaleźli się tam policjanci CBŚ wspierani przez policjantów z Sekcji AT KWP w Gorzowie Wlkp. W ich ręce miała wpaść osoba, która skradziony towar miała odebrać i przewieźć przez wschodnią granicę. Wykorzystując kanały wymiany informacji Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, ustalono nadawcę i odbiorcę towaru.

Ze względu na to, że upływający czas mógł spowodować zniszczenie surowicy, a ewentualny „odbiorca” się nie pojawiał, policjanci podjęli decyzję o ujawnieniu się i niedopuszczeniu do zniszczenia drogocennego ładunku. W ostatniej chwili do chłodni utrzymującej materiał biologiczny w dobrym stanie dolano paliwa. Cały ładunek musiał przez cały czas przebywać w temperaturze – 34 st. C.

W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że ładunek został skradziony w Lipsku w Niemczech, podczas postoju na jednym z parkingów. Towar był w drodze z USA do Austrii, do firmy należącej do światowego lidera w dziedzinie technologii związanych z krwią i układem krążenia.

Policjanci CBŚ kontynuują czynności zmierzające do wykrycia sprawców i pomysłodawców tej kradzieży.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Wydziału V Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja