Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mógł oszukać nawet 800 osób

Data publikacji 10.02.2010

Oferował do sprzedaży, po bardzo atrakcyjnych cenach, towar renomowanych producentów. W rzeczywistości jednak nie był on oryginalny. Mógł w ten sposób oszukać nawet 800 osób z terenu całego kraju. Za czyny, których się dopuścił, mężczyźnie zatrzymanemu przez złotoryjskich policjantów grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego złotoryjskiej komendy powiatowej, prowadząc działania operacyjne, ustalili, że 26-letni mieszkaniec jednej z miejscowości znajdującej się na terenie powiatu, sprzedawał – za pośrednictwem internetowego portalu aukcyjnego – kosmetyki renomowanych firm po "okazyjnych" cenach.

Funkcjonariusze ustalili, że oferowany towar nie jest oryginalny, lecz ma podrobione znaki towarowe. W związku z zaistniałą sytuacją mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli także około 500 wód perfumowanych i toaletowych oraz odzież – wszystko firmowane znakami towarowymi znanych producentów.

Wartość rynkową zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę około 100 tys. złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania i wprowadzenia do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Za tego typu przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono także środki pieniężne, znajdujące się na posiadanych przez niego kontach bankowych.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Z dotychczas poczynionych ustaleń wynika, że mężczyzna sprzedając podrobiony towar mógł oszukać nawet około 800 osób z terenu całego kraju.

(źródło: KWP w Wrocławiu)

Powrót na górę strony