Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za przemyt 120 kg kokainy

Data publikacji 08.01.2007

Policjanci z gdańskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt 120 kilogramów kokainy wartej na czarnym rynku ponad 50 milionów złotych. Narkotyki znaleźli w ubiegły czwartek funkcjonariusze Izby Celnej podczas kontroli ładunku bananów z Ameryki Południowej.

Narkotyki przypłynęły z Ameryki Południowej w kontenerze z ładunkiem bananów. Pomiędzy deklarowanym towarem odnaleziono zapakowaną w folię biała substancję. Było to blisko 120 kg kokainy. Policjanci z gdańskiego zarządu CBŚ zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt narkotyków.
 
W piątek około 14:00 w małej miejscowości pod Radomiem zatrzymano 50-letniego Józefa S, informatyka prowadzącego własną firmę komputerową. Karany wcześniej za oszustwa i fałszowanie dokumentów do tej pory nie był wiązany z narkobiznesem. Wczoraj Sąd Rejonowy w Gdańsku aresztował go na trzy miesiące.
 
Również wczoraj na podstawie zebranych informacji policja zatrzymała 32-letniego Stanisława H, z Pionek pod Radomiem. Ten mężczyzna również nie był wcześniej wiązany z przestępczością narkotykową.
 
Jak ustalili policjanci, obaj zatrzymani byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie centralnej Polski od ponad roku. Grupa, którą tworzyli, zajmowała się przemytem znacznych ilości narkotyków.
 
Zatrzymanie mężczyzn jest równoznaczne z likwidacją kanału przerzutowego z Ameryki Południowej.

 Zatrzymani za przemyt 120 kg kokainy (Plik WMV - 5,8 MB)
Powrót na górę strony