Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca pchnięcia nożem w rękach Policji

Data publikacji 10.02.2010

Prawdopodobnie, gdy tramwaj zatrzymał się na przystanku, jeden ze stojących przy wiacie mężczyzn rzucił w stronę wagonu kosz na śmieci. Pasażer, który wówczas wychodził z tramwaju, natychmiast zareagował. To nie spodobało się innemu mężczyźnie, który błyskawicznie wyciągnął nóż i kilkakrotnie ranił interweniującą osobę. Kilkanaście minut później sprawca był już w rękach mundurowych.

Zdarzenie miało miejsce po 10:00 przy ul. Połczyńskiej. Na przystanek podjechał tramwaj. Prawdopodobnie jeden ze stojących przy wiacie mężczyzn, rzucił koszem na śmieci w wagon. Na jego zachowanie natychmiast zareagował wychodzący z tramwaju pasażer. Został zaatakowany przez napastnika i zraniony nożem. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia i Policję. Mężczyzną, który zareagował, okazał się mł. asp. Andrzej Struj, 42-letni policjant z wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej komendy, miał 15-lat służby. Mimo błyskawicznie udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu.

Rysopis sprawcy natychmiast został przekazany wszystkim załogom Policji. Kilka minut później napastnika zatrzymał nadkom. Dariusz Krząstek - Zastępca Komendanta Rejonowego Policji na Ochocie, który zauważył biegnącego ulicą Wolską podejrzewanego mężczyznę.

Zatrzymanym okazał się 18-letni Mateusz N. Miał pół promila alkoholu we krwi. Jak wynika z policyjnych ustaleń, to on zadał śmiertelne ciosy. Młody człowiek znany jest Policji. Już jako nieletni zatrzymywany był pod wpływem alkoholu, za znieważenia funkcjonariuszy, uszkodzenie mienia. Ostatnio zatrzymano go za rozbój, udział w bójce i uszkodzenie wiaty przystankowej. Sprawę pod nadzorem prokuratury prowadzą wolscy policjanci.

Komendant Stołeczny Policji wystąpi do Prezydenta RP z wnioskiem o nadanie odznaczenia "Krzyż Zasługi za Dzielność" dla policjanta, który zginął pchnięty nożem przez napastnika. Komendant wystąpi również z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o pośmiertne nadanie wyższego stopnia oraz o nadanie złotej odznaki "Zasłużony Policjant".

(źródło: KSP)

Od lat rodzinom poległych policjantów pomaga  Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, zbierając na ich rzecz środki finansowe, które można wpłacać na jej konto.
Szczegółowe informacje o Fundacji i nr konta >>

Film Zatrzymany sprawca pchnięcia nożem

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany sprawca pchnięcia nożem (format flv - rozmiar 2.78 MB)

Powrót na górę strony