Wyjaśniono zbrodnię z 2008 r. - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniono zbrodnię z 2008 r.

Data publikacji 10.02.2010

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie rozwikłali tajemnicę okrywającą zabójstwo 65-letniej kobiety, do którego doszło w Jaśle w marcu 2008 roku. Mimo formalnego umorzenia śledztwa funkcjonariusze zdobyli informacje, na podstawie których wczoraj zatrzymano czterej podejrzani o udział w tej zbrodni.

25 marca 2008 roku zaginęła Bronisława R., mieszkanka Jasła. Policja rozpoczęła jej poszukiwania. Osiem miesięcy później, w listopadzie 2008 roku, mężczyzna, który porządkował cmentarz wojenny w podjasielskich Warzycach, zauważył, że płyta na jednym z nagrobków jest wyraźnie przesunięta. Podzielił się swym spostrzeżeniem z władzami powiatu, a te zawiadomiły Policję.

Spostrzeżenie było trafne - policjanci odnaleźli pod nagrobnymi płytami zwłoki kobiety. Szybko ustalili, że jest to ciało 65-letniej Bronisławy R., zaginionej w marcu w Jaśle. Policja ustaliła, że kobietę zamordowano.

Śledztwo w sprawie tej zbrodni trwało rok, jednak mimo wysiłków policjantów i prokuratorów nie zakończyło się ustaleniem sprawcy. Zostało umorzone.

Mimo to policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie ciągle poszukiwali informacji. Przełomem stały się ustalenia poczynione jesienią 2009 roku. Na ich podstawie policjanci wytypowali sprawców zabójstwa.

Wczoraj rano policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, mieszkańców Jasła i okolic. Dwaj, 20-letni Tomasz N. i 22-letni Grzegorz S., usłyszeli zarzuty zabójstwa. 18-letni Paweł L. i jego rówieśnik Emil L. odpowiedzą za pomoc w zacieraniu śladów zbrodni.

Śledztwo w tej sprawie, podjęte po zatrzymaniu podejrzanych, nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Jaśle.

(źródło: KWP w Rzeszowie)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja