Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany próbował się powiesić

Data publikacji 08.01.2007

Policjanci ze Staszowa uratowali życie 42 – letniemu mężczyźnie, który po zatrzymaniu w areszcie policyjnym próbował popełnić samobójstwo.

Mężczyzna został zatrzymany przez staszowską policję gdy na podstawie wcześniej skradzionego dowodu osobistego wspólnie z kolegą próbowali wyłudzić sprzęt elektroniczny w jednym ze sklepów w Połańcu. Zatrzymanym mężczyznom policjanci przedstawili zarzuty o 11 czynów karalnych polegających na oszustwach i wyłudzeniach.
 
Jak wynika z ustaleń policji, zatrzymani działali od listopada 2006 roku na terenie powiatu staszowskiego. Na podstawie wcześniej skradzionych dokumentów tożsamości przywłaszczyli aparaty fotograficzne, sprzęt RTV, który następnie sprzedawali po zaniżonej cenie.
 
Wczoraj policjant , który pełnił służbę w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych usłyszał podejrzane odgłosy dochodzące z wnętrza celi, w której przebywał 42- letni mężczyzna. Gdy wszedł do środka pomieszczenia zauważył, że zatrzymany próbuje się powiesić na wykonanej ze spodni pętli, którą przytwierdził do siatki zabezpieczającej pomieszczenie. Policjant szybko dobiegł do mężczyzny i zdjął pętlę z jego szyi.
 
Po udzieleniu pierwszej pomocy mężczyzna został przewieziony do szpitala więziennego w Krakowie. Sąd staszowski wobec obydwu oszustów wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy.
Powrót na górę strony