Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjantów

Data publikacji 11.02.2010

Policjanci z Fabianek zatrzymali mężczyznę, który groził im śmiercią. Jednego z mundurowych uderzył trzonkiem siekiery, a drugiemu - tą samą siekierą - rozciął kamizelkę. Teraz będzie musiał wytłumaczyć swoje zachowanie przed prokuratorem. Grozi mu 10 lat więzienia.

Policyjny patrol udał się wczoraj po południu do jednego z mieszkań w Fabiankach. Miała to być zwyczajna interwencja domowa. Każdego dnia „patrolówka” ma dziesiątki takich zgłoszeń. Na miejscu czekało na nich poważne zadanie. 28-letni mężczyzna zaczął wyzywać policjantów i grozić im pozbawieniem życia.Był na tyle agresywny, że użył siekiery. Uderzył trzonkiem jednego z interweniujących funkcjonariuszy, rozciął też drugiemu kamizelkę. Policjantom nic się nie stało.

Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwieje, złoży stosowne wyjaśnienia. Będzie musiał wytłumaczyć swoje zachowania prokuratorowi. Usłyszy najprawdopodobniej zarzuty czynnej napaści na policjantów i grożenia im pozbawieniem życia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony