Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turyści odnalezieni przez policjantów

Data publikacji 08.01.2007

Policjanci z Posterunku Policji w Józefowie odnaleźli dwoje turystów, którzy zagubili się wczoraj na Roztoczu na terenie rezerwatu "Czartowe Pole"

Około godziny 17:30 dyżurny biłgorajskiej komendy powiadomił policjantów z Józefowa, że otrzymał telefoniczne zgłoszenie od młodego mężczyzny, który wraz z dziewczyną zagubił się na "niebieskim szlaku". Zdesperowani turyści prosili o pomoc. Młodzi ludzie stracili orientację i nie wiedzieli jak wrócić na parking, gdzie pozostawili swój samochód. Odnalezienie drogi powrotnej sprawiało im trudność z uwagi na panujący zmierzch i brak latarki.

Policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia udali się na teren rezerwatu "Czartowe Pole". Tam na bieżąco kontaktując się telefonicznie z zagubionymi, po wielu nawoływaniach w końcu ich odnaleźli. Jak się okazało turyści wcale nie znajdowali się na "niebieskim szlaku" tylko na "zielonym", w odległości 4 km od drogi Hamernia-Susiec, a więc zupełnie w całkiem innym miejscu niż przypuszczali. 28 letnia mieszkanka Tarnobrzega oraz 26 letni Lublinianin byli zmoknięci, zziębnięci i wyczerpani. 

Funkcjonariusze odwieźli turystów na parking, gdzie pozostawili samochód. Młodzi ludzie podziękowali funkcjonariuszom za odnalezienie.
Powrót na górę strony