Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano grupę kradnącą elementy trakcji

Data publikacji 12.02.2010

Funkcjonariusze z Kielc zatrzymali 10 osób, które są podejrzewane o kilkadziesiąt kradzieży elementów infrastruktury kolejowej na terenie woj. świętokrzyskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Sprawcy działali w zorganizowanej grupie i - w okresie kilkunastu miesięcy - dokonali kradzieży, powodując straty na kwotę kilkuset tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego wspólnie z policjantami  Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 10 osób, które działały od dłuższego czasu w zorganizowanej strukturze przestępczej. Sprawcy w wieku od 21 do 65 lat, pochodzący z terenu woj. śląskiego, kradli głównie na terenie obszarów kolejowych. Wśród członków grupy znajdowały się dwie kobiety w wieku 30 i 65 lat.

Grupa działała w 2009 roku na obszarze woj. świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego. Ich łupem padały miedziane elementy trakcji elektrycznej. Kradli głównie linki napowietrzne i inne podzespoły infrastruktury kolejowej. Funkcjonariusze pionu kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili również miejsce, gdzie trafiał zrabowany towar. Pozyskane mienie dostarczane było do jednego ze skupów złomu na terenie woj. śląskiego.

Zatrzymane osoby mogą odpowiedzieć nie tylko za spowodowanie strat w mieniu, ale także za narażenie zdrowia i życia pracowników kolei oraz podróżujących pasażerów. Wczoraj zastosowano wobec członków grupy środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, dozorów i poręczeń majątkowych.

(źródło: KWP w Kielcach)

Film Zlikwidowano grupę przestępczą


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowano grupę przestępczą (format flv - rozmiar 3.73 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja