Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozboje

Data publikacji 12.02.2010

Policjanci ze Strzelec Opolskich i Opola zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o napady. Sprawców interesowały głównie sklepy wiejskie. Decyzją sądu dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Strzelcach Opolskich wspólnie z policjantami z sekcji antyterrorystycznej oraz wydziału kryminalnego KWP w Opolu zatrzymali mężczyzn, którzy napadali na sklepy. W ich zainteresowaniu były głównie te usytuowane w terenie wiejskim. Do usiłowań rozboju przy użyciu przedmiotu przypominającego broń doszło 4 stycznia w Kamieniu Śląskim, 5 stycznia w Sławięcicach, a 7 stycznia w Siedlcu (pow. strzelecki).

W pierwszym przypadku zamaskowany mężczyzna wtargnął do sklepu spożywczego i - grożąc przedmiotem przypominającym broń - skradł 780 złotych. 5 stycznia identycznie ubrany mężczyzna zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Kiedy kobieta oświadczyła, że pieniędzy z utargu nie ma, mężczyzna wybiegł ze sklepu, nic nie kradnąc.
Dwa dni później doszło do podobnego napadu, tyle że sprzedawczyni w tym przypadku zaczęła wzywać pomocy.  Zarówno w Sławięcicach, jak i w Siedlcu sprawca wyszedł bez łupu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie działał sam. W trakcie napadów w okolicach sklepu pojawiał się ciemny volkswagen passat typu kombi, którym sprawcy odjeżdżali z miejsca zdarzenia.

W wyniku pracy operacyjnej i dzięki monitoringowi kryminalni ze Strzelec Opolskich i policjanci z KWP w Opolu ustalili i zatrzymali 10 lutego 2010 roku cztery osoby w wieku 22 – 25 lat – mieszkańców powiatu krapkowickiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyźni podejrzewani są nie tylko o te napady, ale również o kradzieże paliw na stacjach benzynowych oraz posiadanie narkotyków.  W trakcie zatrzymania u jednego z mężczyzn znaleziono narkotyki: 4,88 gram amfetaminy i 5,11 gram marihuany. Mężczyźni przyznali się również do kradzieży paliwa na stacjach paliw. Ponadto zabezpieczono u nich szereg przedmiotów służących m.in. do popełnienia przestępstw. Jak ustalili policjanci, mężczyźni poruszali się samochodami z wypożyczalni.

Wczoraj wobec 22- i 24-latka Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Za rozbój mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Zatrzymanie tych mężczyzn to kolejne przedsięwzięcie opolskich policjantów, które zapobiegło zorganizowaniu się i rozwinięciu działalności kryminalnej, a tym samym powstania zorganizowanej grupy przestępczej.

(źródło: KWP w Opolu)

Powrót na górę strony