Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na policjanta zatrzymani

Data publikacji 12.02.2010

Trzej młodzi bandyci, którzy napadli na interweniującego policjanta, są już w rękach Policji. Funkcjonariusz patrolówki z 3-letnim stażem, reagując na próbę włamania do samochodu, został dotkliwie pobity, choć przestępcy doskonale wiedzieli, z kim mają do czynienia. Zatrzymanym, za napad i włamanie, grozi nawet 10 lat więzienia.

Dzisiejszej nocy 22-letni policjant rybnickiej patrolówki, wracając po służbie do domu z żoną i dzieckiem, zauważył trzech mężczyzn pijących pod blokiem piwo. Widząc, że sprawcy zaglądają przez okna do samochodów i próbują włamać się do jednego z nich, funkcjonariusz natychmiast zareagował. Podszedł do mężczyzn i powiedział, że jest policjantem - ci, wiedząc z kim mają do czynienia, nie wahali się zaatakować. Przewrócili stróża prawa na ziemię i zaczęli go kopać, powodując u niego stłuczenia głowy i uraz prawej ręki. Mimo to policjant pobiegł za uciekającymi mężczyznami, powiadając po drodze o zdarzeniu oficera dyżurnego swojej komendy.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, zatrzymali wszystkich trzech napastników. Są to młodzi mężczyźni, w wieku 17, 20 i 21 lat, doskonale znani stróżom prawa za liczne bójki, pobicia, kradzieże i dewastacje. Odpowiedzą za napad na policjanta i próbę włamania do samochodu. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony