Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu w rękach Policji

Data publikacji 13.02.2010

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom, zatrzymanym po pościgu przez wrocławskich dzielnicowych, w związku z napadem rabunkowym na kobietę – pracownika jednej z firm udzielających pożyczek gotówkowych. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze oraz dokumentację klientów firmy. Zabezpieczyli również pistolet gazowy, wyrzucony podczas ucieczki przez jednego z napastników.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn, podejrzanych o napad rabunkowy na kobietę – pracownika jednej z firm udzielających pożyczek gotówkowych. Do zatrzymania doszło na osiedlu Muchobór Mały. Napastnicy to młodzi mężczyźni w wieku 17 i 25 lat, mieszkańcy wrocławskiej dzielnicy Fabryczna.

Do zatrzymania doszło wieczorem, po godzinie 20.00. Mężczyźni zaplanowali napad po tym, jak kobieta odebrała wcześniej od ich rodziców kolejną ratę spłacanego kredytu. Gdy wyszła z mieszkania, napastnicy podążyli za nią. Na jednej z osiedlowych ulic dokonali napadu. Ukradli kobiecie torebkę, w której znajdowały się pieniądze i dokumentacja klientów firmy oraz dwa telefony komórkowe. Na szczęście pokrzywdzona nie doznała żadnych obrażeń.

Gdy dzielnicowi, pełniący służbę w okolicy, otrzymali informację o zdarzeniu, po uzyskaniu rysopisów napastników, niezwłocznie rozpoczęli ich poszukiwania. W pewnym momencie na jednej z uliczek osiedlowych zauważyli podejrzanych mężczyzn. Ci na widok funkcjonariuszy zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu obaj zostali zatrzymani.

Policjanci odzyskali skradzione podczas napadu mienie. Funkcjonariusze odnaleźli także pistolet gazowy, który jeden ze sprawców wyrzucił w zarośla podczas ucieczki. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą sprawdzają teraz, czy zatrzymani nie mają na koncie innych tego typu przestępstw, w tym przy użyciu broni.

Za napad rabunkowy podejrzanym grozi teraz nawet 12 lat pozbawienia wolności. Wobec obu zatrzymanych sąd na wniosek prokuratury zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony