„Trzeźwe Walentynki” - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwe Walentynki”

Data publikacji 14.02.2010

600 skontrolowanych pojazdów i zatrzymanych 6 nietrzeźwych kierowców – to efekt akcji policyjnej przeprowadzonej w rejonie Sochaczewa. Jej głównym celem była kontrola kierujących pojazdami w okolicach dyskotek i pubów. Inicjatorem działań było Biuro Ruchu Drogowego KGP.

Akcję „Trzeźwe Walentynki” prowadzono na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Kontrole prowadzono z soboty na niedzielę (między 20.00 a 4.00) w okolicach pubów i dyskotek. Wybór czasu i miejsca nie był przypadkowy. Okazuje się bowiem, że właśnie wtedy często dochodzi do tragicznych wypadków drogowych z udziałem młodzieży wracającej z imprez.

Policjanci skontrolowali ponad 600 pojazdów. Zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących, w tym 2 kobiety. W działaniach brało udział 14 policjantów, m.in. przewodnik z psem do wykrywania narkotyków.

Do działań, których pomysłodawcą było Biuro Ruchu Drogowego KGP, przyłączyły się załogi z Wydziału Ruchu Drogowego w KPP w Gostyninie oraz pion prewencji tamtejszej komendy, dzięki któremu akcję wsparł m.in. przewodnik z psem do wykrywania narkotyków. Bezpośredni nadzór na działaniami sprawowali funkcjonariusze z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Powrót na górę strony
Polska Policja