Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o podpalenie zatrzymany

Data publikacji 14.02.2010

Policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego podejrzewanego o podpalenie poddasza kamienicy przy Placu Narutowicza w Tomaszowie Mazowieckim. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dziś zostanie szczegółowo przesłuchany przez prokuratora.

13 lutego po godzinie 1 w nocy policjanci zostali powiadomieni o pożarze poddasza kamienicy przy Placu Narutowicza. Na miejsce zostały natychmiast skierowane 3 patrole policji, które wraz ze Strażą Pożarną ewakuowały mieszkańców palącego się budynku.

Do szpitala trafiło 10 osób, 9 z nich po badaniach powróciło do miejsca zamieszkania, natomiast hospitalizowano 22-latka, który jeszcze w czasie akcji gaśniczej zachowywał się agresywnie – przeszkadzał strażakom i nie chciał jechać do szpitala. Był pod wpływem alkoholu. Po ugaszeniu ognia dowódca akcji wstępnie określił, że przyczyną pożaru było podpalenie.

13 lutego od rana tomaszowscy policjanci przesłuchiwali lokatorów kamienicy i prowadzili czynności operacyjne w tej sprawie. Na podstawie zebranych materiałów jako podpalacza wytypowano 22-letniego lokatora kamienicy – tego samego mężczyznę, który był w szpitalu na obserwacji. Jeszcze tego samego dnia policjanci przybyli do szpitala i po konsultacji z lekarzem zatrzymali podejrzewanego.

Mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie przesłuchany przez prokuratora i najprawdopodobniej usłyszy zarzut spowodowania zdarzenia zagrażającego życiu, zdrowiu lub mieniu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony