Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 15.02.2010

Ursynowscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali 22-letniego Wojciecha W., za którym legionowski sąd wydał list gończy, ponadto mężczyzna miał na koncie już 8 nakazów doprowadzenia. Wojciech W. od trzech lat ukrywał się przed organami ścigania. Był notowany między innymi za jazdę po alkoholu, przewłaszczenie samochodu, kradzieże i łamanie sądowych zakazów. Teraz trafi do zakładu karnego.

Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli samochód, którym jechało kilku mężczyzn. Jeden z nich, który prowadził auto, przedstawił się jako Zbigniew W. Mężczyzna był podenerwowany całą sytuacją i nie miał przy sobie dokumentów. Mężczyzna trafił do komisariatu.

W czasie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał się w końcu do wprowadzenia ich w błąd. Faktycznie był to 22-letni Wojciech W. a w czasie kontroli podszył się pod swojego brata Zbigniewa. Funkcjonariusze sprawdzili Wojciecha W. w informatycznych bazach danych. Wynik ich sprawdzenia był zaskakujący.

Mężczyzna był już notowany przez Policję, a na koncie miał kilka przestępstw, w tym przywłaszczenie samochodu, kradzież, jazdę po alkoholu i złamanie zakazu zabraniającego mu kierowanie autem. Za Wojciechem W., który od trzech lat kilkakrotnie zmieniał miejsce pobytu, wydano sądowy list gończy i 15 innych podstaw poszukiwawczych. Mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie kary, których do tej pory unikał.

(źródło: KSP)

 

Film Zatrzymano poszukiwanego listem gończym


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymano poszukiwanego listem gończym (format flv - rozmiar 2.63 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja