Wpadli z marihuaną - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z marihuaną

Data publikacji 15.02.2010

Zatrzymani dwaj dilerzy środków odurzających, zabezpieczone ponad 620 gramów marihuany oraz 21 doniczek z konopiami indyjskimi - oto wynik pracy policjantów pionu kryminalnego Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej w Łodzi i powiatowej w Łasku.

Działania miały miejsce w minionym tygodniu, ale wcześniej wojewódzcy kryminalni uzyskali od kolegów z Biura Kryminalnego KGP informację, że za pośrednictwem jednego z portali internetowych mieszkaniec Łasku nabył sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich tzw. metodą „indorową”. W ślad za tą wiadomością policjanci namierzyli internautę i współpracując z łaskimi funkcjonariuszami dotarli i przeszukali jego miejsce zamieszkania oraz piwnice. W dwóch piwnicach użytkowanych przez 20-latka policjanci znaleźli 1000 pustych dilerek, wagę elektroniczną oraz ponad 177 gramów marihuany, które zabezpieczono.

W toku dalszych czynności operacyjnych policjanci ustalili kolejnego mieszkańca Łasku zamieszanego w narkotykowy biznes. W wyniku przeszukania jego mieszkania zabezpieczono blisko 8 gramów marihuany. Następnie policjanci ustalili, że młody mężczyzna użytkuje także strych – tam ujawniono specjalne pomieszczenie, w którym prowadzona była plantacja konopi indyjskich. Krzewy rosły w 21 donicach i znajdowały się w różnej fazie wzrostu. Na tym samym strychu w kartonowym pudle kryminalni znaleźli także torby wypełnione marihuaną – w sumie zabezpieczono ponad 444 gramy tego narkotyku oraz 0,85 grama amfetaminy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 20-latkowie z Łasku usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Obaj odpowiedzą karnie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i kilkakrotne udzielanie ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dodatkowo pierwszy z podejrzanych – karany w przeszłości za przestępstwa narkotykowe, usłyszał zarzut pomocnictwa w uprawie konopi indyjskich, a właściciel "narkotykowego strychu” odpowie za uprawę tych roślin. Obu mieszkańcom Łasku grożą kary pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Mężczyźni zostali objęci dozorami policyjnymi.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja