Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o włamania do samochodów

Data publikacji 15.02.2010

Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna, którego na gorącym uczynku włamania do samochodu zatrzymali wrocławscy policjanci. Nie było to jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się 30-latek. Jak się okazało, ma on na swoim koncie około 30 włamań do samochodów. Za kradzieże z włamaniami zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 30 - letniego mężczyznę na gorącym uczynku włamania do samochodu na jednej z ulic wrocławskiego Grabiszynka. Okazało się, że sprawca włamał się tej samej nocy do jeszcze jednego pojazdu w okolicy. Policjanci znaleźli przy nim także kilka porcji amfetaminy.

Jak ustalili funkcjonariusze, nie były to jedyne zdarzenia na koncie 30 - latka. Policjanci prowadząc czynności w sprawie włamań do samochodów, udowodnili podejrzanemu w sumie 30 tego typu czynów - głównie na terenie Grabiszynka. Sprawca włamywał się do pojazdów, skąd zabierał akcesoria samochodowe oraz inne wartościowe przedmioty pozostawione przez pokrzywdzonych. Uzyskany łup sprzedawał następnie przygodnie spotkanym osobom a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby. Mężczyzna był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za kradzieże z włamaniami grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony