Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Awantura z granatem w ręce

Data publikacji 15.02.2010

Policjanci z Choszczna zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który podczas awantury domowej groził zdetonowaniem granatu. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Będzie odpowiadał za posiadanie materiałów wybuchowych bez wymaganego zezwolenia za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny policji w Choszcznie uzyskał informację o awanturze domowej, podczas której mężczyzna trzymając w ręku granat groził jego użyciem. Niezwłocznie na miejsce interwencji został skierowany policyjny patrol. Natychmiastowe działanie pozwoliło obezwładnić 39-letniego Ryszarda B. Jak się okazało mężczyzna był pijany - miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Zabezpieczony granat typu F1 był uzbrojony, posiadał zapalnik wraz z zawleczką i jak wstępnie ustalono pochodzi z czasów II wojny światowej.

Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Podczas dalszego sprawdzenia mieszkania użyto psa do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Policjanci znaleźli dodatkowo lufę od karabinu „Pepesza”, część zamka od pistoletu, część spustu od karabinu, czerep granatu moździerzowego z zapalnikiem i materiałem wybuchowym, 6 sztuk amunicji strzeleckiej kal. 12 mm, łuski oraz dwa pociski.

Decyzją prokuratora mężczyzna podpisywał będzie listę osób dozorowanych. Za posiadanie materiałów wybuchowych bez wymaganego zezwolenia grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja