Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmuszali kobiety do nierządu

Data publikacji 15.02.2010

Kryminalni z Gniezna rozbili grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści z nierządu. Podczas akcji, w której wzięło udział kilkunastu policjantów, zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 27 do 30 lat. Mężczyźni mają na swym koncie także rozboje i wymuszenia. Teraz mogą trafić za kratki nawet na 12 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci rozpracowywali grupę przez kilka miesięcy, chcąc zebrać jak najwięcej dowodów potwierdzających ich przestępczą działalność. W efekcie zatrzymali czterech mieszkańców Gniezna w wieku od 27 do 30 lat. Mężczyznom zarzuca się między innymi dokonanie brutalnych rozbojów i czerpanie korzyści z nierządu. Przestępcy swoje ofiary, młode kobiety mieszkające na terenie powiatu gnieźnieńskiego oraz żnińskiego, wywozili samochodami do lasu, bili, a nawet grozili zabiciem zmuszając je do uprawiania nierządu. Następnie zabierali kobietom pieniądze, które te "zarobiły”.

Podczas zatrzymań, w mieszkaniach przestępców, kryminalni znaleźli marihuanę, amfetaminę oraz anaboliki.

Zatrzymani bandyci byli już wcześniej notowani za przestępstwa kryminalne. Jeden z mężczyzn, Marian P. odbywał w przeszłości karę więzienia za podobne przestępstwa.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału, decyzją sądu, wszyscy zatrzymani trafili na trzy miesiące do aresztu. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony