Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje kołpaków zatrzymani

Data publikacji 09.01.2007

Policjanci z Puław zatrzymali czterech młodych mężczyzn kradnących kołpaki samochodowe. Skradzione przedmioty mężczyźni sprzedawali na aukcjach internetowych.

W grudniu puławscy policjanci otrzymali informację od jednego z mieszkańców Puław, że kilku młodych mężczyzn kradnie kołpaki z samochodów stojących na parkingach. Podejrzani mężczyźni zostali zauważeni przez policję na drodze w kierunku Lublina i zatrzymani. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli 4 komplety kołpaków samochodowych różnych marek. Czterej mężczyźni w wieku 18-19 lat, mieszkańcy gm. Kurów, w większości uczniowie puławskich szkół, zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Część skradzionych przez nich rzeczy odzyskano podczas przeszukań. Kilka dni później zatrzymano kolejną osobę – mieszkańca gm. Baranów zamieszanego w proceder paserstwa.

18-letni bracia Marcin i Paweł B. byli organizatorami całego procederu. Za pośrednictwem internetu oferowali do sprzedaży kradzione kołpaki takich marek jak renault, vw, peugeot, opel i mercedes. Samochodowe akcesoria dostarczali im dwaj 17-latkowie oraz 16-latek. Grupa działała od 2004 r. i skradła ponad 80 kompletów kołpaków samochodowych. Za każdy skradziony komplet złodzieje otrzymywali od braci 20 zł. Podczas przeszukań policjanci odzyskali 12 kompletów kołpaków i ustalili, że zatrzymane osoby mają związek z innymi przestępstwami, m.in. kradzieżami rowerów, włamaniem do remizy strażackiej, kradzieżą silników elektrycznych.

Jak wynika z materiałów dochodzenia, nie jest to koniec zatrzymań w tej sprawie.

Policjanci ustalili także, że na terenie Puław działa inna grupa dokonująca tego samego rodzaju przestępstw. W ciągu dwóch tygodni zatrzymano cztery osoby.

Powrót na górę strony