Uprawiali konopie indyjskie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiali konopie indyjskie

Data publikacji 16.02.2010

Kilkaset tysięcy złotych – na taką wartość oszacowano wstępnie ujawnioną w Starych Babicach plantację konopi indyjskich. Kryminalni z Piaseczna zabezpieczyli ponad 360 doniczek o różnej wielkości krzewów konopi, z których można było uzyskać nawet kilkadziesiąt kilogramów marihuany. Policjanci zatrzymali 33-letnią obywatelkę Wietnamu. Najprawdopodobniej kobieta będzie odpowiadała za uprawę narkotyków. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Kryminalni w trakcie działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej pozyskali informację dotyczącą nielegalnej uprawy konopi w budynku mieszkalnym w Starych Babicach. Podczas realizacji zebranego materiału operacyjnego ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskich.

Wczoraj funkcjonariusze z wydziału kryminalnego piaseczyńskiej komendy weszli na teren posesji w Starych Babicach. W domu jednorodzinnym na parterze i piętrze zabezpieczyli ponad 360 doniczek z krzakami konopi indyjskich. Pomieszczenia były specjalnie przystosowane do uprawy narkotyków z profesjonalną linią produkcyjną. Praktycznie cały budynek był zaadoptowany na potrzeby uprawy. Ponadto policjanci ujawnili, że prąd w posesji był pobierany z ominięciem urządzeń pomiarowych.

Kryminalni do sprawy zatrzymali 33-letnią kobietę narodowości wietnamskiej. Policjanci wstępnie szacują, że po odpowiedniej obróbce na rynek mogło trafić nawet kilkadziesiąt kilogramów suszu roślinnego o wartości czarnorynkowej sięgającej kilkuset tysięcy złotych. Zatrzymana kobieta będzie odpowiadała za uprawę narkotyków, a także nielegalny pobór energii elektrycznej. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(źródło: KSP)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja