Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Wielkopolsce rozbito kolejną grupę handlarzy narkotyków

Data publikacji 16.02.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Lesznie i Śremie 10 osób zamieszanych w handel narkotykami i w inne przestępstwa. Zatrzymany został między innymi policjant współpracujący z przestępcami i mężczyzna, u którego w domu znaleziono arsenał broni.

Policjanci CBŚ zatrzymali 10 osób z Leszna i Śremu zamieszanych w handel narkotykami. Wśród nich jest 39- letni mieszkaniec Leszna, u którego podczas przeszukania znaleziono ponad 5 kg amfetaminy. Narkotyki były przeznaczone do sprzedaży wśród dilerów wywodzących się z terenu tych dwóch miejscowości. Niektóre z zatrzymanych osób usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Policjanci, którzy zajmowali się wyjaśnieniem sprawy ustalili, że z przestępcami współpracował jeden z funkcjonariuszy policji w Poznaniu. Informację o tym fakcie przekazano do Biura Spraw Wewnętrznych KGP. Policjant ten także został zatrzymany.

Podczas realizacji sprawy i przeszukania mieszkań wytypowanych osób policjanci CBŚ natrafili na mężczyznę, u którego znaleźli arsenał broni: karabinek szturmowy wzór 43, pistolet parabellum oraz ponad 40 luf i zamków innych rodzajów broni palnej.

Zatrzymanie tej dziesięcioosobowej grupy podejrzanych ma związek z rozbiciem we wrześniu 2009 roku gangu handlarzy narkotyków wywodzących się z Leszna. Wówczas policjanci CBŚ zorganizowali zasadzkę na granicy z Niemcami, w którą wpadł Łukasz L. wraz z bratem. Dwoma samochodami marki Audi A3 usiłowali oni wwieźć do Polski 7,5 kg marihuany ukrytej w zderzakach samochodów.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami na dużą skale grozi kara do dziesięciu lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Film W Wielkopolsce rozbito kolejną grupę handlarzy narkotyków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik W Wielkopolsce rozbito kolejną grupę handlarzy narkotyków (format flv - rozmiar 3.33 MB)

Powrót na górę strony