Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa dokonującą kradzieży na terenie kraju

Data publikacji 09.01.2007

W ręce policjantów wpadł 29-letni mieszkaniec Wałbrzycha podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami i włamaniami do sklepów na terenie całego kraju. Łupem grupy padały najczęściej leki i sprzęt elektroniczny. Do tej pory policjanci zatrzymali 14 członków gangu – złodziei i paserów, w tym lekarza.

Wczoraj w Wałbrzychu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 29-letniego mieszkańca Wałbrzycha, podejrzanego o udział w kradzieżach z włamaniem do różnych placówek handlowych na terenie Dolnego Śląska. To kolejne zatrzymanie w związku z prowadzoną przez dolnośląskich policjantów sprawą. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w sierpniu 2006 roku, a do tej pory zatrzymanych zostało w sumie 14 osób (w tym 2 kobiety) w wieku 25-40 lat, mieszkańców województwa dolnośląskiego i podkarpackiego.
 
Policjanci ustalili, że na terenie całego kraju grupa dokonała 10 włamań do różnych placówek handlowych. W większości były to sklepy komputerowe i z elektroniką, ale zdarzały się również włamania do sklepów odzieżowych, spożywczych i aptek. Z placówek skradzione zostały głównie komputery, laptopy, aparaty cyfrowe, kamery, odzież, lekarstwa oraz artykuły spożywcze powodując straty nie mniejsze niż 100 tys. zł. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zatrzymanych osób ujawniono i zabezpieczono większość skradzionego mienia m. in.: 50 aparatów cyfrowych, kilka kamer, kilka komputerów i laptopów, ponad 2 tys. paczek papierosów, odzież dla niemowląt oraz lekarstwa  o wartości około 20 tys. zł.
 
W grupie istniał swoisty podział na osoby dokonujące włamań i kradzieży oraz osoby zajmujące się paserstwem i rozprowadzaniem skradzionych przedmiotów. Wśród z zatrzymanych osób, jeden z paserów był... lekarzem.
 
Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, a za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Wobec 6 zatrzymanych osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast wobec 8 pozostałych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Powrót na górę strony