Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o pobicie synka

Data publikacji 17.02.2010

Szczecińscy policjanci zatrzymali ojca 3-miesięcznego dziecka pod zarzutem pobicia synka. Niemowlę trafiło do szpitala, a wobec 24-letniego mężczyzny będzie kierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Wczoraj po południu policjanci zostali poinformowani przez pogotowie ratunkowe o podejrzeniu pobicia 3-miesięcznego dziecka. Lekarze interweniowali w mieszkaniu, do którego wezwał ich ojciec niemowlęcia. Chłopczyk miał obrażenia głowy i pozostałych części ciała, a ojciec nie potrafił podać powodów takiego stanu, dlatego zostali wezwani policjanci. Dziecko trafiło do szpitala, a 24-letni mężczyzna został zatrzymany.

Dotychczas ustalono, że w momencie kiedy dziecko doznało obrażeń w mieszkaniu nie było jego matki, a opiekę nad nim sprawował ojciec. W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna wstępnie przyznał, że uderzył swojego synka bo był zdenerwowany.

24-latek usłyszał już zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dzisiaj prawdopodobnie będzie kierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, któremu może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Niemowlę jest pod opieką lekarzy, którzy uważają, że jest ono w stanie stabilnym, nie zagrażającym życiu.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony