Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Związywali ochroniarzy i okradli budowy

Data publikacji 17.02.2010

Policjanci z gdańska rozbili kolejną grupę przestępczą zajmującą się napadami. Wczoraj i dzisiaj zatrzymali 2 kolejnych mężczyzn, którzy wraz z dwoma zatrzymanymi już wcześniej, napadali na budowy. Związywali pracowników ochrony i kradli m.in. elektronarzędzia. Dwaj z nich mają także na swoim koncie napad na 16-latka, którego pobili, okradli po czym wrzucili do bagażnika swojego auta. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy miejskiej w Gdańsku rozbili grupę przestępczą zajmującą się rozbojami. Zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 18-41 lat. Sprawcy napadali na pracowników ochrony na terenie placów budowy w Gdańsku. Za każdym razem związywali ochroniarzy, po czym kradli elektronarzędzia, pieniądze i telefony komórkowe. Przestępczy proceder prowadzili od sierpnia ubiegłego roku. Z zebranych materiałów wynika, że to właśnie ta grupa przestępcza napadła w ubiegłym roku na ochroniarzy na dwóch placach budowy.

Dwóch z nich, 18 i 30-letni mieszkańcy Gdańska, 5 września ubiegłego roku napadli na 16-latka. Został on zaatakowany i pobity przez 30-latka, który ukradł mu telefon. Po chwili dołączył jego 18-letni kompan, który również uderzył nastolatka, po czym razem wrzucili go bo bagażnika. Po przejechaniu kilkunastu metrów wyrzucili pokrzywdzonego 16-latka z bagażnika, ponownie bili go, a następnie ukradli 40 zł i odjechali, pozostawiając go na ulicy. Wówczas kryminalni niezwłocznie przystąpili do działania. Już po dwóch dniach kryminalni z Oruni zatrzymali 30-letniego sprawcę rozboju. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Z kolei 18-latek został zatrzymany przez kryminalnych ze Śródmieścia. Został on tymczasowo aresztowany za popełnienie innego rozboju.

Pozostali dwaj mężczyźni, którzy brali udział w napadach na budowy, zostali zatrzymani wczoraj i dzisiaj rano.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone, że grupa może mieć na swoim koncie nawet kilkanaście napadów, do których w ostatnim czasie dochodziło na terenie Gdańska. Jeden z zatrzymanych był wcześniej karany. Podczas przeszukania lokali należących do sprawców, policjanci zabezpieczyli m.in. nożyce metalowe, elektronarzędzia, telefony komórkowe. Dzisiaj dwaj ostatni zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury.

Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Powrót na górę strony