Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mierzył z broni do policjanta

Data publikacji 18.02.2010

W nocy kryminalni ze Szwederowa zauważyli mężczyznę, który włamał się do opla. Kiedy próbowali go zatrzymać, włamywacz wymierzył z broni do jednego z funkcjonariuszy. Policjanci oddali strzały, 34-latek został ranny w nogę. Przewieziono go do szpitala, o tym jakie usłyszy zarzuty zadecydują dalsze ustalenia śledczych.

Funkcjonariusze ze Szwederowa pracowali nad ustaleniem sprawców włamań do samochodów. Około godziny 3:30 na jednym z parkingów zauważyli włamywacza oplu. Podczas próby zatrzymania mężczyzna nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. W pewnym momencie wyjął broń. Jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy. Gdy napastnik wycelował w stronę jednego z policjantów, wtedy funkcjonariusz strzelił mu w nogę. Ranny 34-latek trafił do bydgoskiego szpitala.

Okazało się, że przestępca celował do policjantów z broni gazowej. Włamywacz to mieszkaniec powiatu wągrowieckiego, który przyjechał do Bydgoszczy kradzionym alfa romeo na numerach rejestracyjnych skradzionego golfa. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 34-latek jest poszukiwany listami gończymi.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna włamał się do pięciu pojazdów zaparkowanych w okolicy ulic Karpackiej i Beskidzkiej. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Jakie zatrzymany usłyszy zarzuty zadecydują dalsze ustalenia śledczych.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

Film Mierzył z broni do policjanta

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Mierzył z broni do policjanta (format flv - rozmiar 2.9 MB)

Powrót na górę strony