Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili kierowcę i pasażera autobusu

Data publikacji 18.02.2010

Podkarpaccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia kierowcy autobusu i pasażera. 16 i 17-latek zaatakowali najpierw kierowcę, po tym jak po chuligańskich wybrykach w autobusie i próbie skontrolowania biletów, ten powiadomił o wszystkim dyspozytora. Ucierpiał również pasażer, który stanął w obronie kierowcy.

W poniedziałek wieczorem do autobusu komunikacji miejskiej niedaleko jednego z hipermarketów, wsiadło dwóch młodych ludzi. Mężczyźni bardzo głośno się zachowywali, kopali w drzwi autobusu i blokowali je na przystankach, uniemożliwiając ich otwieranie lub zamykanie. Kierowca mając prawo do kontroli pasażerów, zatrzymał autobus na ulicy Hetmańskiej i poprosił mężczyzn o okazanie biletów. Wtedy młodzi ludzie zaczęli go wyzywać. Gdy mężczyzna zgłaszał całą sytuację dyspozytorowi, został zaatakowany, tak jak i pasażer, który stanął w obronie kierowcy. Na miejsce wezwano Policję. Gdy napastnicy zauważyli zbliżający się policyjny radiowóz, zaczęli uciekać. Jeden ze sprawców wpadł w ręce policjantów po krótkim pościgu. Kierowca autobusu i pasażer zostali zaopatrzeni w szpitalu.

Zatrzymany 17-latek jest znany rzeszowskiej Policji za udział w pobiciach.  Policjanci z IV komisariatu ustalili drugiego z napastników, którym okazał się 16-letni mieszkaniec Rzeszowa. Wczoraj rano 16-latek został zatrzymany.

Starszy ze sprawców odpowie przed sądem jak dorosły. Sprawą młodszego zajmie się sąd rodzinny.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

 

Powrót na górę strony