Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za śmiertelne potrącenie

Data publikacji 09.01.2007

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawczynię śmiertelnego potrącenia, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze pod Sulęcinem. Sprawczynią okazała się 23-letnia mieszkanka Sulęcina. Do jej ustalenia wystarczył odprysk szkła znaleziony na drodze.

W nocy z soboty na niedzielę (6-7.01) policjanci z Sulęcina zostali powiadomieni przez pogotowie ratunkowe o leżących przy drodze między Sulęcinem a Żubrowem zwłokach mężczyzny. Przybyli na miejsce sulęcińscy policjanci ustalili, że ofiarą jest 54-letni mieszkaniec Sulęcina. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna ten został potrącony przez samochód. Zabezpieczone na miejscu ślady pozwoliły policjantom ustalić markę pojazdu biorącego udział w tym zdarzeniu i go odnaleźć. Opel kadet był ukryty na posesji jednej z podsulęcińskich miejscowości.
 
Wczoraj policjanci z Sulęcina zatrzymali cztery osoby, które uczestniczyły w tym tragicznym wydarzeniu. Dwóch mężczyzn i dwie kobiety przesłuchano na komendzie w Sulęcinie. Ich zeznania były sprzeczne, policjanci ustalili jednak osobę, która kierowała samochodem. Okazała się nią 23-letnia mieszkanka powiatu sulęcińskiego. Postawiono jej zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Kodeks Karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Wszystkim osobom, które feralnej nocy znajdowały się w pojeździe postawiono zarzuty nieudzielania pomocy, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony