Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli płacąc „fałszywkami”

Data publikacji 19.02.2010

Policjanci z Pabianic zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzanych o to, że fałszowali banknoty, a następnie wprowadzali je do obiegu. Podrabiali głownie banknoty o nominale 50 złotych. Zabezpieczono także sprzęt służący do fałszowania pieniędzy. Przestępstwo to zagrożone kara 25 lat pozbawienia wolności.

Jako pierwszy w ręce policjantów wpadł niespełna osiemnastoletni mieszkaniec Pabianic, który 16 lutego 2010 r. chciał zakupić papierosy, płacąc fałszywym banknotem o nominale 50 złotych, w jednym ze sklepów monopolowych na terenie Pabianic. Następnego dnia zostali zatrzymani jego trzej wspólnicy. Jeden z nich to uczeń gimnazjum, a pozostali utrzymują się z prac dorywczych.

Jak ustalono, od początku lutego 2010 roku mężczyźni zajmowali się podrabianiem banknotów, specjalizując się fałszowaniu banknotów o nominale 50 złotych. „Fałszywki” wprowadzali do obiegu na terenie Pabianic.

Podczas przeszukania w miejscach zamieszkania fałszerzy policjanci zabezpieczyli komputery, drukarkę, skaner i dysk twardy, które to sprzęty wykorzystywano do tego procederu.

Wczoraj prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty podrabiania znaków pieniężnych, a następnie wprowadzania ich do obiegu. Przyznali się oni do podrobienia kilkunastu banknotów, grozi im za to kara do 25 lat pozbawienia wolności.17-latek, który wpadł jako pierwszy, usłyszał zarzut wprowadzania do obiegu falsyfikatów, co zagrożone jest karą 10 lat więzienia. Czwarty z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze świadka.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony