Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 4 osoby za handel narkotykami

Data publikacji 19.02.2010

Cztery osoby z Rogoźna w Wielkopolsce podejrzane o handel narkotykami zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Do komendy policji trafiło także ponad czterdzieści osób, które zaopatrywały się w narkotyki u zatrzymanych dilerów. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali czterech mężczyzn z Rogoźna podejrzanych o handel narkotykami. Do jednostek policyjnych przewieziono i przesłuchano ponad czterdzieści osób, które zdaniem funkcjonariuszy zajmujących się wyjaśnieniem sprawy, były klientami zatrzymanych dilerów narkotykowych. Podejrzani handlowali amfetaminą, ekstazy, marihuaną, a także środkami anabolicznymi. Niektórzy z nich mogli się tym zajmować nawet przez ostatnie pięć lat.

Wszystko zaczęło się niemal rok temu w związku z napadami na stacje paliw na północy Wielkopolski. Pod koniec kwietnia 2009 roku w miejscowości Wyszyny doszło do napadu na stację paliw. Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali czterech sprawców. Zabezpieczono wówczas pistolet gazowy i kominiarki. Trójka z zatrzymanych wtedy przestępców nadal przebywa w areszcie.

Policjanci, zbierając informacje o tych ludziach, natrafili na sprawę włamania do dyskoteki w Rogoźnie oraz trop handlarzy narkotyków. Zatrzymani we wtorek Daniel K., Jarosław B., Maciej B., i Robert J. byli notowani za różne przestępstwa, w tym narkotykowe. Mimo tego nie zaprzestali sprzedawania środków odurzających.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zebrali wystarczające informacje o działalności przestępczej tych osób,. Materiały te dały podstawę do zatrzymania podejrzanych. Materiały te przedłożono prokuratorom Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i dowody te są podstawą do sformułowania zarzutów.

Za handel narkotykami grozi kara do 8 lat więzienia

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony
Polska Policja