Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w sprawie napadu na bank

Data publikacji 20.02.2010

Szczecińscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w siedzibie banku przy al. Wyzwolenia. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Sprawca ukradł blisko 10 tysięcy złotych.

Wczoraj o godz. 16.25 policjanci dostali zgłoszenie o napadzie na bank przy al. Wyzwolenia. Do placówki wszedł mężczyzna z twarzą zamaskowaną kominiarką. W ręce trzymał przedmiot przypominający broń palną, wycelowaną w kierunku kasjerek. Zażądał wydania pieniędzy. Pracownice banku wydały mu blisko 10 tysięcy złotych po czym sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Szczecińscy policjanci niezwłocznie rozpoczęli intensywne czynności celem ustalenia i zatrzymania odpowiedzialnego za ten rozbój. Ustalenia operacyjne doprowadziły do wytypowania 33-letniego mężczyzny. Został on zatrzymany dzisiaj przed południem, tuż po tym jak miał kupić telefon komórkowy. Mężczyzna miał przy sobie znaczną ilość gotówki. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli między innymi przedmiot przypominający broń palną. Zabezpieczono także czapkę – kominiarkę.

Aktualnie trwają czynności z zatrzymanym. Najprawdopodobniej jutro będzie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Szczecin Niebuszewo, gdzie ma usłyszeć zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi za to do 12 lat więzienia.

(Źródło: KWP Szczecin)

Powrót na górę strony