Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świętokrzyscy policjanci udaremnili "ustawkę"

Data publikacji 21.02.2010

Kryminalni z Sandomierza uzyskali informację, że w nocy w okolicach miejscowości Osiek w powiecie Staszowskim (woj. świętokrzyskie) ma dojść do tzw. ustawki. Kibice z Gorzyc jadący na mecz., mają być zaatakowani przez grupę kilkudziesięciu pseudokibiców Siarki Tarnobrzeg i Wisły Sandomierz. Zbiórka "atakujących" miała mieć miejsce w Sandomierzu.

Funkcjonariusze z KPP Staszów i KPP Sandomierz przystąpili od razu do działania, by zapobiec planowanej ustawce, czyli niedopuścić do zakłócenia ładu i porządku publicznego. Patrolując rejon dróg funkcjonariusze zatrzymali do kontroli i wylegitymowali 36 osób- osoby w większości z terenu woj. podkarpackiego oraz skontrolowali 12 pojazdów, którymi się jechali mężczyźni. Wylegitymowane osoby i sprawdzone pojazdy zwolniono.

Kontrolowani nie potrafili w jednoznaczny sposób określić celu podróży. Tłumaczyli między innymi, że zabłądzili lub że jadą na dyskotekę. Po kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy postanowili wrócić do miejsc zamieszkania. Zachowanie i ubiór osób (wielu miało na sobie białe koszulki - celem identyfikacji podczas ewentualnej bójki) wskazywało na zamiar uczestnictwa w ustawce. Świętokrzyscy policjanci poprzez skuteczne "wyprzedzające" działania zapobiegli planowanej bójce.

(Źródło: KWP Kielce)

Powrót na górę strony