Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał z prędkością ponad 200 km/h

Data publikacji 22.02.2010

Ponad 6 kilometrów przed policjantami lubartowskiej drogówki drogą krajowa nr 19 uciekał z prędkością ponad 200 km/h. Pirat drogowy, uciekając ponad czterokrotnie łamał dozwoloną prędkość, wyprzedzał z prawej strony i na skrzyżowaniu oraz stwarzał zagrożenie dla innych kierowców. Ucieczka pirata zakończyła się na ostrym zakręcie, kiedy to auto z impetem rozbiło się o barierkę ochronną. Kierującemu bmv 25-latkowi nic się nie stało. Jak się okazało, mężczyzna uciekał prze Policją, gdyż kierował bez uprawnień, a jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

Wczoraj po godz. 16:00 dyżurny komisariatu w Kocku otrzymał zgłoszenie, że krajową drogą nr 19 pędzi kierowca bmw na obcych numerach rejestracyjnych. Z informacji przekazywanych od innych kierujących jadących tą trasą wynikało, że pirat nie zwraca uwagi na innych uczestników ruchu, stwarzając ogólne zagrożenie. Dyżurny wysłał na miejsce załogę drogówki.

W miejscowości Mieczysławka przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych policjanci podjęli próbę zatrzymania kierowcy bmw. Ten początkowo wykonał polecenie mundurowych, zwalniając i zjeżdżając na pobocze. Kiedy policyjny opel vectra z videorejestratorem podjechał tuż za nim, kierowca bmw nagle dodał gazu i ruszył do ucieczki, zachlapując przednią szybę radiowozu błotem pośniegowym.

Uciekinier mknął z prędkością ponad 200 km/ h, łamiąc po drodze szereg przepisów. Kierowca m.in. ponad czterokrotnie przekroczył dozwoloną prędkość nawet o 105 km/h, naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu, wyprzedzał z prawej strony i powodował zagrożenie w ruchu drogowym.

Pościg za drogowym piratem zakończył się po ponad sześciu kilometrach, kiedy to w miejscowości Annobór na ostrym zakręcie bmw nagle wypadło z drogi. Auto zatrzymało się z impetem na przydrożnej barierce ochronnej. Na miejscu były już powiadomione służby: pogotowie i straż pożarna. W wyniku zderzenia z barierką uszkodzeniu uległ przód pojazdu. Na szczęście kierującemu bmw nic się nie stało.

Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Policjanci na miejscu sprawdzili jego stan trzeźwości. Mężczyzna był trzeźwy. Okazało się jednak, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu odebrane. Ponadto kierowany przez niego pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Mężczyzna przyznał się do winy.

Wkrótce 25-letni Sebastian P. odpowie za szereg popełnionych wykroczeń przed sądem.

(źródło: KWP w Lublinie)

Film Uciekał z prędkością ponad 200 km/h


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Uciekał z prędkością ponad 200 km/h (format flv - rozmiar 5.26 MB)

Powrót na górę strony