Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodowi w potrzasku

Data publikacji 23.02.2010

Stołeczni policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Typowane auta były kradzione na terenie Warszawy lub okolic, a następnie demontowano je na części lub przerabiani i ponownie legalizowano. Zatrzymano łącznie 11 osób, z tego sześciu mężczyzn po usłyszeniu zarzutów zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Zabezpieczono skradzionego vw passata i seata toledo.

Policjanci z wydziału kryminalnego mokotowskiej komendy od pewnego czasu rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Z zebranych informacji wynikało, że w zainteresowaniu przestępców były vw passaty, seaty, audi i skody. W grupie byli zarówno sami złodzieje, jak i paserzy oraz osoby, na które później legalizowano przerobione pojazdy. Typowane auta były kradzione na terenie Warszawy lub okolic, a następnie trafiały do dziupli samochodowych. Tam demontowano je na części lub po przeróbkach ponownie legalizowano.

Z ostatnich informacji wynikało, że grupa zamierza ponownie skraść auto i przekazać je paserowi. Do akcji włączyli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową stołecznej Policji oraz funkcjonariusze wydziału kryminalnego z komendy na Bielanach. Obserwowano parkingi na Mokotowie i w Otwocku.

Policjanci namierzyli podejrzewanego mężczyznę, kiedy vw passatem zmierzał w stronę Grójca. Ruszyli za nim. Na stacji benzynowej w Belsku mężczyzna spotkał się z trzema innymi, wówczas policjanci postanowili zatrzymać całą czwórkę. Mariusz S. z passata próbował jeszcze uciekać, ale stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w blokujący radiowóz.

Na tym zatrzymania się nie zakończyły. W nowym Mieście nad Pilicą zatrzymano jeszcze dwóch braci. Na ich posesji zabezpieczono poduszki powietrzne, moduły elektroniczne pochodzące z kradzionych pojazdów. W ręce policjantów wpadło też dwóch taksówkarzy z Otwocka pomagających w kradzieżach. Zabezpieczono skradzionego vw passata i seata toledo.

W tym samym czasie kryminalni z Bielan zatrzymali kolejne osoby, które zajmowały się demontażem skradzionych pojazdów. Zabezpieczono seata skradzionego z Ursynowa.

Łącznie zatrzymano 11 osób, z tego sześciu po usłyszeniu zarzutów działania w zorganizowanej grupie przestępczej i paserstwa zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony